Hadi Asitanelioğlu

 

Tangoları

Müzik Sohbetleri

Toplum & Sanat

Geçmişten Kesitler

Sevgili Yakınlarım ve Dostlarım,

[11:49, 4.10.2018] Fevziye Yazman: İstanbul Filarmoni Derneği Yine "MÜZİK YAŞAMDIR" diyor.

İstanbul Filarmoni Derneği önümüzdeki mevsim için güzel bir program hazırlamış. Değerli sanatçılar, özel temalı konserler ve kimi sürprizler hemen dikkat çekiyor. İki yıldır Galatasaray'daki Aynalı Geçit'te düzenlediği konser ve etkinliklere yer olarak Moda'daki All Saints Moda Kilisesi'ni eklemesi çok iyi olmuş. Böylece İstanbul'un her iki yakasındaki müzikseverlerin, derneğimizin konserlerine kolayca ulaşabileceklerini düşünüyorum.

Programda on beş konser var. Bunlardan yedisi İstanbul yakasında, sekizi Kadıköy'de. Aynalı Geçit'te yapılacak olan altı konser saat 17:00'de başlarken, All Saints Moda Kilisesi'ndekiler saat 18:00'de başlıyor.

Peki on beşinci konser nerede derseniz, işte o Grand Pera Emek Sahnesi'nde ve çok önemli, çok özel bir etkinlik... İstanbul Filarmoni Derneği, 25 Kasım Pazar akşamını "Genç Müzisyenleri Destekleme Fonu Yararına Gala Konserine ayırmış. Gülsin Onay (piyano), Cihat Aşkın (keman), Bülent Evcil (flüt), Çağ Erçağ (viyolonsel), Metin Ülkü (piyano), Esra Abacıoğlu Akcan (soprano), Aydın Karlıbel (piyano), Eren Aydoğan (piyano) ve Duru Aydın (piyano) bu programın çok değerli sanatçıları. Sürprizli gece saat 19:00'da başlayacak.

İlk konserimizi Poyraz Baltacıgil, 6 Ekim'de Aynalı Geçit'te veriyor. Genç viyolonselcimize piyanist ve besteci Barış Büyükyıldırım eşlik edecek. Sanatçılar Debussy, Beethoven, Büyükyıldırım ve Brahms'ın eserlerinden kurdukları programla müzikseverlerin karşısında olacaklar.

Sevgili müzikseverler, öteki konserlerin de sanatçı, yer ve tarih bilgilerine birlikte gözatalım:

Can Okan (piyano), All Saints Kilisesi, 20 Ekim; Sezai Kocabıyık (obua), Eren Aydoğan (piyano), All Saints Kilisesi, 17 Kasım; Ezgi Yürümez Lafcı (keman), Aynalı Geçit, 15 Aralık, (piyanist daha sonra açıklanacak); Yılbaşı Konseri, Simge Büyükedes (soprano), Asude Karayavuz (mezzosoprano), Evren Büyükburçlu Erol (piyano), All Saints Kilisesi, 22 Aralık; Özgür Tuncer (piyano), Aynalı Geçit, 12 Ocak; Pelin Halkacı Akın (keman), İris Şentürker (piyano), All Saints Kilisesi, 19 Ocak; Onur Özkaya (kontrbas), Aynalı Geçit, 9 Şubat, (konsere katılacak öteki sanatçılar daha sonra açıklanacak); Öğretmenler ve Öğrenciler Aynı Sahnede - I, Eser Bilgeman Şakir (piyano), Faruk Kalaycı (piyano), All Saints Kilisesi, 16 Şubat; Cihat Aşkın (keman), All Saints Kilisesi, 16 Mart, (konsere katılacak öteki sanatçılar daha sonra açıklanacak); Yusuf Çelik (viyolonsel), All Saints Kilisesi, 6 Nisan, (konser saat 18:00 ve 20:00'de olmak üzere iki oturumda yapılacak); Sevin ve Mükerrem Berk'in Anısına: Öğretmenler ve Öğrenciler Aynı Sahnede - II, İpek Mine Sonakın (arp), Aslıhan And (flüt), Aynalı Geçit, 20 Nisan, (konsere katılacak flüt ve arp öğrencileri daha sonra açıklanacak); Şevki Karayel (piyano), Aynalı Geçit, 11 Mayıs; Deniz Yetim (soprano), All Saints Kilisesi, 18 Mayıs.

Değerli arkadaşlarım, derneğimizin etkinlikleri konserlerle sınırlı değil. Onları da sizlerle paylaşacağım.

Bütün etkinliklerde buluşmak ve hep birlikte müzik yaşamdır demek üzere...

[12:02, 4.10.2018] HADI: Fevziye hanım, ne kadar güzel açıklamışsınız, çok teşekkürler.

Hepinize sevgiler...