Hadi Asitanelioğlu

 

Tangoları

Müzik Sohbetleri

Toplum & Sanat

Geçmişten Kesitler

Prof. Olga Hasanova & Doç. Seyhan Bulut & Canan Cihangir

Sevgili Yakınlarım ve Dostlarım,

Motif Trio'nun 3 Şubat 2016 tarihinde Yeldeğirmeni Sanat'ta verdiği 'KIŞ ÖYKÜLERİ' konserinde benim de iki tangom yer aldı. Bu seçkin müzisyenlerin değerli konserinde iki Tangomun çok güzel bir icrayla yorumlanması beni memnun etti. Tüm eserleri piyanoda Olga HASANOVA, Flütte Seyhan BULUT ve kemanda Canan CİHANGİR yorumladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

PROGRAM

ANTONIO VIVALDI Mevsimler konçerto dizisinden ‘Kış‘ Konçertosundan 2. Bölüm

CARL STAMİTZ Trio-Sonate op.14 No:5 1. Bölümler: Allegro non molto 2.Andante grazioso 3.Tempo di Minuetto

P. I. TCHAIKOVSKY Mevsimler’ dizisinden ‘Aralık’ ayı

P. I. TCHAIKOVSKY Romans

JOSEPH HAYDN Gypsy Rondo

ARA

AARON'dan The Balkan Connections

HADİ ASİTANELİOĞLU Tango Kışın Ateşi

HADİ ASİTANELİOĞLU Tango İlkbahar Hayalleri

ASTOR PIAZZOLLA Mevsimler’ dizisinden Buenos-Aires’te Kış

Bu eserin Flüt, Keman ve Piyano için uyarlaması Olga HASANOVA

MOTIF TRİO ÜYELERİ

Seyhan BULUT – Flüt Samsun’da doğan sanatçı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı H. Ekseriyet ile flüt eğitimine başlamış, 2002 yılında Rotterdam Konservatuvarında lisans, 2004 yılında yüksek lisans eğitimini Amsterdam Konservatuvarında J.Hagen ve H.Starreveld ile tamamlamıştır. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag şehirlerinde solo resitaller ile beraber Rotterdam Gençlik Filarmoni Orkestrası, Rotterdam Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Uluslararası Gençlik Orkestrası, Hollanda Festival Orkestrası ve Dünya Müzik Festival’inde solo flüt icracısı olarak yer aldı. Sanatçı 2011’de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında doktora programını tamamlamış, Aralık 2012 tarihinde doçentlik unvanı almaya hak kazanmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı solo ve orkestra ile devamlı konserler gerçekleştiren sanatçı halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat dalında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Canan CİHANGİR- Keman Samsun’da doğan sanatçı 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Macaristan Devlet Sanatçısı merhum Prof. Istvan Nemeth ile keman çalışmalarına başlamış, 1998-2002 yıllarında Rotterdam Konservatuvarında lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2004-2009 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO)’nda orkestra sanatçısı olarak görev yapan sanatçı halen Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak görev yapmanı yanında solo ve oda müziği konserlere gerçekleştirmektedir.

Olga HASANOĞLU – Piyano Bakü’de doğan sanatçı, 1987 yılında Azerbaycan Devlet Konservatuvarından “Konser İcracısı” unvanını yüksek dereceyle alarak mezun oldu. 1981 yılında Azerbaycan Genç Müzisyenler Yarışması’nda ikincilik ödülünü almaya hak kazanan sanatçı 1992 yılından bu yana Türkiye’deki farklı üniversitelerde görev almış, uluslararası yarışma ve festivallerde solist olarak yer almanın yanında festival ve yarışma organizasyonlarında da bulunmuştur. 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında doktora eğitimini tamamlayan sanatçı 2009 yılında doçent, 2014 yılında profesör unvanını almıştır. Sanat hayatı boyunca bir çok sayıda solo ve oda müziği konserleri gerçekleştirmiş, orkestra şefi görevinde de bulunmuştur. Uluslararası düzeyde piyano öğrencileri yetiştiren sanatçı 2000 yılında Moskova Genç Solistler Festivali’nde öğrencilerinin başarılı performansı üzerine “Yılın Başarılı Öğretmeni” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Sanatçı halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Piyano Ana Sanat Dalında Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hepinize sevgiler...